Yangın Eğitimi

Eğitim merkezimizde MEB onaylı yangın eğitimi verilmektedir. Yangın eğitimini tamamlayan kursiyerler Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı sınava girerek “yangın eğitimi sertifikası” almaya hak kazanırlar. Yangın eğitim merkezimiz İstanbul’ dadır.

Yangın eğitimi alacak kursiyerler; yangın önlemlerini, sebeplerini, çeşitlerini, sınıflarını ve yangın söndürme ile diğer mevzuatla ilgili esasları öğrenirler. Eğitim alan her kursiyer uygulamalı yangın söndürme eğitimini de ayrıca almaktadır.

EĞİTİM TAKVİMİ İÇİN TIKLAYINIZ>>>

Yangın, sel, deprem, fırtına, heyelan gibi diğer tabii afetler arasında en tehlikelisidir. İstatistiki verilere göre olay başına en fazla can kaybı yaşanan bir afet türü olmaktadır. Ayrıca yangına karşı alınacak tedbirler sayesinde de en fazla hayatta kalma ve kaybı en aza indirme imkânı olan bir afet türüdür. Yangınlarla doğada yüz yüze kalmanın ötesinde, yaşam alanımızda da karşılaşabiliriz.

Yangınlar etkisini ilk beş dakika içerisinde göstermesinden ötürü çok hızlı ve bilinçli bir müdahale gerektiren afet türüdür. Doğada oluşacak yangın felaketlerinde de yangın oluşumunu önleyici tedbirleri uygulama zorunluluğu bulunmaktadır.

Yangınlar; “yanıcı madde + oksijen + ısı” üçü bir arada birleşirse ve kontrolsüz olarak bir araya geldiği herhangi bir anda yanma gerçekleşebilir. Yangının en büyük ve zarar verici ilk çıktısı dumanıdır.

Yanıcı madde ile oksijen birleşirse; yanma olmaz.

• Yanıcı madde ile ısı birleşirse; yanma olmaz.

• Oksijen ile ısı birleşirse; yanma olmaz.

• ANCAK: “Yanıcı madde + Oksijen + Isı, üçü bir arada birleşirse; Yanma olur.

Duman yanan yakıtın türüne göre değişken miktarlarda zehir ihtiva eder. Bu zehir tüm canlıları etkilemektedir. Dolayısıyla tüm tedbirler dumandan etkilenmeme ve dumanı oluşturan alevi söndürme odaklı olarak planlanır.

Forklift Ehliyeti Nasıl Alınır?

Mesleki yeterlilik eğitimi src kursu hakkında bilgi alabilirsiniz: http://www.srcbelgesi.co/

Tekstil sektöründe çalışanlar için modelistlik kursu eğitimleri hakkında bilgi edinebilirsiniz: https://www.yeniumitmodelistlik.com/